Ogłoszenia duszpasterskie

Pisarzowice, 18.03.2018


                     V  Niedziela Wielkiego Postu


        Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Józef Walusiak.  W czasie rekolekcji przychodźcie do kościoła ( nauki 8.30, 18.00), we wtorek dzień spowiedzi świętej - spowiadać będzie 11 księży, w środę na zakończenie rekolekcji zyskujemy odpust zupełny.


W sobotę o godz.10.00  uroczystość sakramentu bierzmowania. Już o godz. 9.45 uroczyste przywitanie w drzwiach kościoła Ks. bpa Tadeusza Rakoczego, rozmowa z młodzieżą, Msza św. z obrzędem bierzmowania, na zakończenie  poświęcenie i wręczenie krzyży. Zapraszamy parafian na tę uroczystość, szczególnie najbliższą rodzinę, módlcie  się za bierzmowanych, wypada na tej Mszy świętej w ich intencji przyjąć Komunię świętą, zachęcamy więc do spowiedzi świętej. Prosimy chór o upiększenie liturgii.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 przed wejściem do kościoła poświęcenie palm, konkurs…


W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia: Msza św. Koronka, Adoracja, o 17.00 Droga Krzyżowa, Msza św.  

Natomiast o godz. 18.00 przed kościołem rozpoczęcie uroczystej Drogi Krzyżowej ulicami Pisarzowic, zapraszamy was do udziału w tym niezwykłym nabożeństwie, prosimy strażaków o zabezpieczenie trasy. Prosimy o ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.


Ministranci i lektorzy roznoszą do Waszych domów cegiełki – pocztówki na parafialne obchody 50 rocznicy budowy i poświęcenia kamienia węgielnego naszego kościoła.


Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.00.